به گزارش خبرنگار صالحین،حسین مطیع عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان اینکه در مناطق سیل‌زده مانند مناطق جنگ‌زده اموال و زندگی مردم از بین رفته و فقط شهرهای کوچک و روستاها خسارت‌های زیادی دیدند، اظهار کرد: همدلی و همراهی خوبی بین نیروهای امدادرسان در مناطق سیل‌زده وجود داشت، گروه‌های بسیجی، سپاهی، هلال‌احمری و روحانی‌ها بیشترین گروه‌هایی بودند که در این مناطق حضور داشتند و مانند همیشه خبری از روشنفکران و سلبریتی ها نبود.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: برخوردهای مردم با این نیروهای امدادی جالب بود، تعدادی از این مردم ماهواره در خانه‌های خود داشتند اما هیچ اعتنایی به خبرهای کاذب فضای مجازی و شایعات متعدد در این زمینه نمی‌کردند؛ آن چیزی را که با چشم خود می‌دیدند باور می‌کردند و به دروغ‌های شایعه‌پراکن‌ها اعتراض داشتند.

وی افزود: بنده با حضور چندین روزه در این مناطق، با دیدن فضاهای از خود گذشتگی، ایثار و همدلی متعددی در این مناطق حس فضای پاک معنوی را داشتم؛ کمک‌های مردم فوق‌العاده بود، اما کمی در مدیریت و توزیع این کمک‌ها ضعف وجود داشت.

مطیع با بیان اینکه کمپین‌هایی راه‌اندازی شده بود که برای کودکان اسباب‌بازی تهیه می‌شد و این نشان‌دهنده تأمین نیازهای اولیه سیل‌زدگان بود؛ تصریح کرد: با تیم مشاوره‌های بعد از حادثه، چند روزی در کنار سیل‌زدگان حضور داشتیم که این تیم‌ها در زمینه‌های روانشناسی بعد از حادثه، ptst، مشاوره‌های پریشانی و … خدمت‌رسانی می‌کردند و با خانواده‌های آسیب دیده گفت‌وگو می‌کردند.

وی ادامه داد: کودکان در این موقع آسیب پذیر هستند اما متأسفانه از آن‌ها غفلت می‌شود و ما تا حد توان با آن‌ها ارتباط برقرار کردیم؛ اعضای هیئت علمی‌ با فضای مناطق سیل‌زده آشنا شدند که این کار می‌تواند در سطح آموزش دانشگاه‌ها تأثیر بگذارد.

این استاد دانشگاه همچنین بیان کرد: توصیه می‌کنم همه دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در این مناطق حضور داشته باشند.

وی تأکید کرد: شیوع بیماری‌ها با توجه به گرم شدن هوا یکی از مشکلات اساسی سیل‌زدگان است که با هر چه زودتر خانه‌های آن‌ها بازسازی شود.

مطیع در پایان گفت: حضور نیروها و کمک‌های مردمی می‌تواند در راستای تمدن نوین اسلامی باشد.

انتهای پیام/

نظر شما!!